30 Dakikada 300 Kalori Harcatan 6 Egzersiz

egzersiz

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için egzersiz yapmak olmazsa olmaz aktivitelerdendir. İster spor salonuna gidin, ister evde egzersiz yapın, ama mutlaka hareketli olun. Elbette birçoğumuz bahaneler üreterek egzersiz yapmayı ihmal ediyoruz ancak günde 30 dakikanızı ayırmanız vücudunuzun ihtiyacı olan egzersizler için gayet yeterlidir.

Birazdan anlatacağımız egzersizlere haftanın üç günü yarımşar saat bile ayırırsanız yaşam kalitenizin hızla artacağından ve çok daha zinde hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Aldığınız kaloriyi de kontrol ederseniz istediğiniz fit görünüme ulaşmanız da hiç zor olmayacaktır. Sizleri daha fazla merak ettirmeden 30 dakikada en az 300 kalori (70 kg biri için) harcatan egzersizlere geçelim.

Önce Isınma

Hangi egzersizi yaparsanız yapın ısınma hareketlerini es geçmeyin. Birkaç dakika boyunca eklemlerinizi, omuzlarınızı, bel ve sırtınızı hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

1-) Bisiklet Sürmebisiklet sürme

Saatte 20-25 km hızla yapacağınız 30 dakikalık bir bisiklet turu ile çok rahat bir şekilde 300-350 kalori yakabilirsiniz. Eğer mümkünse açık havada bisiklet sürmenizi tavsiye ederiz ancak spor salonlarındaki bisiklet ünitelerinde de benzer sonuçlar elde edebilirsiniz.

2-) Koşmakoşma

Koşmak vücudumuzun en fazla tepki verdiği egzersizlerden biridir. Yalnızca 30 dakikalık orta tempoda (8-9 km/saat) bir koşu yaklaşık olarak 300 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

3-) İp Atlamaip atlama

İp atlamak vücudumuzdaki birçok kasın aynı anda çalışmasını sağlayarak hızlı bir şekilde kalori yakmamıza yardımcı olur. Normal tempoda yarım saat ip atlamak 350 kalori civarı bir enerji sarfettirecektir.

4-) Yüzmeyüzme

Yarım saat boyunca orta tempoda yüzmeniz vücudunuzu rahatlatacağı gibi 300 kalori yakmanızı da sağlar.

5-) Basketbolbasketbol

Ben takım oyunlarının adamıyım diyorsanız, hiç durmayın arkadaşlarınızı toplayın ve basket maçı yapın. Yarım saatlik çekişmeli bir maç 300 kalorinizi alıp götürebilir.

6-) Duvar Tenisiduvar tenisi

Duvar tenisini ilk gördüğünüzde kolay bir spor olarak algılayabilirsiniz. Ancak denediğinizde ne kadar zor olduğunu ve sıkı bir maçtan sonra ter içinde kaldığınızı göreceksiniz. Arkadaşlarınızla duvar tenisi oynayarak eğlenebilir ve 300-350 kaloriden de kurtulabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşın:

Henüz Yorum Eklenmedi

    Yorum Yazın