Aristo Diyeti

Örnek Ariston Diyeti Listesi

Hızlı kilo vermek için sunulan birçok diyet programı bulunsa da, bu diyetlerin önemli bir bölümü sağlık açısından bir takım riskler içermektedir. Fitvezinde.com olarak sizlere en sağlıklı diyetler hakkında bilgiler vermek için, editörlerimiz büyük bir çaba sarf etmektedir. Bu diyetlerden birisi de, son ayların en popüler diyetlerinden birisi olan Aristo diyet programıdır.Ariston Diyet Programı

Aristo Diyeti Programı

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıdan önce, yarım greyfurt, kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta, domates, roka, maydanoz, salatalık, yeşil çay ve ballı limonlu bir bardak ılık su.

Ara Öğün: Dilediğiniz kadar yeşil salata veya bir kase yoğurt.

Öğle Yemeği: Tavuk, et ya da balık gibi protein ağırlıklı besinlerin yanı sıra, yoğurt ve salata kesinlikle tüketilmelidir. Salata içerisineyse havuç ve patates gibi besin maddeleri konulmamalıdır.

Ara Öğün: 1 elma, 2 tane salatalık, 1 avuç sarı leblebi.

Akşam Yemeği: Yine protein içeren ve çiğ sebze ağırlıklı besinler, akşam yemeğinde de aşırı gitmemek koşuluyla tüketilebilmektedir. Karbonhidrat ihtiyacının karşılanabilmesi içinse, az şekerli meyvelerden herhangi birisi yenilebilir. Akşam öğününde, yine salata tüketilmesi önemlidir.

Ara Öğün: 2 adet ceviz içi, 1 adet yeşil elma.

Aristo Diyeti Zayıflatır mı?

Sağlıklı zayıflatan diyetler hakkında araştırma yapanların sıklıkla sordukları sorulardan birisi, Aristo diyeti zayıflatır mı? sorusu olmaktadır. Her sağlıklı diyette olduğu gibi, Aristo diyetinde de egzersiz yapmak önemlidir. Ayrıca diyet süreci boyunca sağlıksız hazır gıdalardan kaçınmak, diyetin etkilerini tam olarak görmenize yardımcı olacaktır.

Diyetle birlikte uygulanan egzersiz programlarının kalori yakımı konusunda metabolizmaya önemli ölçüde yardımcı olduğu bilinmektedir.

Eğer hem diyetin kurallarına uyarak beslenir, hem de düzenli egzersiz yaparsanız 3 haftada 7 kilo vermeniz hiç de zor olmayacaktır.

Ariston diyeti kilo verdirir mi?

Aristo Diyetinin Aşamaları Nelerdir?

Aristo diyetinin beslenme programının, özel terapi ve hormon düzenlemesi başlıkları altında toplanmış 3 aşaması bulunmaktadır:

Beslenme programı: Diyet boyunca bol miktarda çiğ sebze ve az şekerli meyvelerden tüketmek, yararlı görülmektedir. Ayrıca beyaz et, süt ve süt ürünleri, ananas, elma ve çilek gibi az şekerli meyvelerin diyet boyunca tüketilmesi öngörülmektedir.

Beslenme programında ekmek de dahil olmak üzere, tahıl ürünlerinden elde edilen gluten içerikli besin maddelerinin tüketilmesi yasaklanmıştır. Diyet uygulamasında haftada 2 gün boyunca, sadece çiğ sebze ve meyve tüketilmesi gerekmektedir. Böylelikle bağırsakların, daha işlevsel çalışmasının sağlanması hedeflenmektedir.

Özel Terapi: Diyetin bu aşaması, uzman kontrolünde bireysel ya da grup terapisi ile gerçekleşmektedir. Seratonin düzene girmesinin hedeflendiği özel terapide, epifiz bezi temizlenmekte ve hormonların görevini düzenli yapması sağlanmaktadır.

Hormon Düzenlenmesi: Aristo diyeti özel terapi aşamasına gelindiğinde programa kereviz, badem, deniz yosunu, acı biber, börülce ve hardal otu gibi besinler eklenmektedir. Bu aşamada anason, rezene ve papatya gibi bitki çayları da diyete eklenmektedir.

Aristo Diyeti Yasaklar Listesi

Aristo diyetinde, kesinlikle tüketilmemesi gereken besin maddeleri bulunmaktadır. Bu besin maddelerinin tüketimi, diyetin tüm düzenini bozabilecek etkiye sahiptir.

Bezelye, mısır, patates, havuç, kiraz, çok şekerli meyveler, pirinç, makarna, tahıldan elde edilen ekmekler ve makarnalar gibi besin öğeleri kesinlikle yasaktır.

Diyet Sürecinde Mutlaka Uyulması Gerekenler

  • Ana öğünler kesinlikle atlanmamalıdır.
  • Glutensiz besin maddeleri tüketilmelidir.
  • Sağlıksız yağlar yerine sağlıklı yağlar tercih edilmelidir.
  • Meyve tüketimi sınırlı ve az şekerli olmalıdır.
  • Kahvaltı en geç sabah 08.00’da yapılmış olmalı ve gece en geç 00.00’da uyunmuş olmalıdır.
  • Özellikle fazla hareketli işlerde çalışmayanlar, günlük en az 30 dakika egzersiz yapmalıdır.
  • Günlük 2.5 litre su tüketilmelidir.

Diyetinizin yanında bir de düzenli egzersiz yapabilirseniz çok daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Zamanınız sınırlıysa evde egzersiz yapabilir yada kısa sürede çok kalori yakmanızı sağlayan egzersizlerden birini de tercih edebilirsiniz.

Aristo diyeti haricinde sağlıklı kilo vermeyi öngören ve web sitemiz üzerinde tarifini verdiğimiz Dukan birası ile iyi giden Dukan diyetiDanimarka diyeti ya da Canan Karatay Diyeti de ilginizi çekebilir.

Eğer sıkı bir diyet ve/veya egzersiz programı şu an için sizi zorlayacaksa en azından düşük kalorili yiyeceklerden ufak porsiyonlar tüketebilir ve zayıflamanın kolay yolu yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Bu içeriği paylaşın:

Henüz Yorum Eklenmedi

    Yorum Yazın