Dukan Birası Tarifi ve Diyet Programı

Dukan Birası Tarifi

Aristo diyeti yazımızın hemen ardından Dukan birası hakkında detaylı bir yazı ile karşınızdayız. 15 günde 5 kiloya kadar kilo verdirebilen Dukan birası diyeti, her ne kadar alkollü bir diyet olarak anlaşılsa da, diyetin içeriğinde kesinlikle alkol bulunmamaktadır. Yazımızın devamındaki bilgiler ışığında diyetin uygulanması halinde, kısa sürede oldukça fazla kilo vermeniz mümkündür. Dukan birasının hazırlanışı ve kullanımı aşağıdaki gibidir.

Dukan Birası Tarifi

Dukan birası hazırlamak için gerekli olan malzemelerimiz,şunlardır.

  • 1 şişe doğal maden suyu
  • Yarım limon suyu
  • 3 adet poşet yeşil çay
  • 750 ml su

Dukan Birasının Hazırlanışı

İlk önce suyumuzu kaynatarak, yeşil çayımızı normal usullerle demliyoruz. Çay demlendikten sonra çayın posasını alarak, suyun soğumasını bekliyoruz.

Çayımızın soğumasının ardından çayımıza yarım limon suyunu ve maden suyunu ekliyoruz. Malzemelerimizi ekledikten sonra karıştırarak ağzı kapanacak şekilde cam bir kaba koyarak buzdolabında soğutuyoruz. Karışım soğuduktan sonra Dukan birası içime hazır hale gelmiş oluyor.

Dukan Birası Diyeti

Hazırladığımız Dukan birasını, gün boyunca çok da aşırıya gitmemek koşuluyla dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Hazırlanan biranın bir gün içerisinde tüketilmesi ve her gün yeniden taze olarak hazırlanması diyetin daha faydalı olmasını sağlayacaktır.

Dukan birası sadece birkaç gün değil, 15 gün boyunca düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde etkilerini net bir şekilde göstermektedir. 15 gün birayı tükettikten sonra 5 gün ara verilmesi gerekmektedir. İkinci kez 15 gün daha birayı tükettikten sonra ise 15 gün ara verilmesi uygun görülmektedir ve 15 günlük aranın ardından yeniden 2×15 gün olacak şekilde aynı koşullarda biranın günlük olarak hazırlanarak tüketilmesi uygundur.

Tariften de anlaşılacağı gibi, bira içerisinde hiçbir şekilde alkol içeren bir madde bulunmamaktadır. Görüntüsü birayı andırdığı için, Dukan birası adını almıştır.Dukan bira diyeti tarifi

Dukan Birasının Faydaları

Yukarıda tarifini verdiğimiz Dukan birasının zayıflamaya olan katkılarının yanı sıra, sağlık açısından da faydaları bulunmaktadır. Etkili bir ödem attırıcı özelliği bulunan Dukan birası, karaciğerin fonksiyonlarını etkin bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olmaktadır.

Solunum yolları için de faydası bulunan diyet, aynı zamanda cildin sağlıklı görünmesi konusunda da faydalı bulunmaktadır. Bunların dışında bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına da yararları vardır.Dukan bira diyeti tarifi

Dukan Birası Diyeti Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Maalesef ki diyet uygulaması yapan herkes, diyet programlarının mucizevi bir etki göstermesini beklemektedir. Oysa ki diyetler her ne kadar tek başlarına faydalı olsalar da, egzersiz programları ile çok daha etkili bir yağ yakıcı haline dönüşmektedirler. Yani egzersizler ile faydalı iken, egzersiz yapılmadan etkileri daha az olacaktır. Düzenli egzersiz yaptığınızı ve günlük kalori ihtiyacınızın altında beslendiğinizi de varsayarsak, Dukan birası diyetinin etkisini 15 gün sonunda bariz bir şekilde göstereceğini söyleyebiliriz.

Ek olarak normal Dukan diyeti hakkındaki detayları ise, Dukan diyeti yazımızda bulabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşın:

Henüz Yorum Eklenmedi

    Yorum Yazın