Yoğurtlu Hurma Diyeti ile Sağlıklı ve Hızlı Zayıflama

Hurma diyeti listeleri

Hızlı bir şekilde kalori yakarak, sağlıklı kilo vermenizi sağlayacak muhteşem diyetlerden birisi olan yoğurtlu hurma diyeti ile karşınızdayız. Sağlıklı kilo verme konusunda tereddüt etmeden uygulayabileceğiniz hurma diyeti, son yılların en popüler diyetleri arasında yer almaktadır. Siz de çok fazla aç kalmadan hem hızlı, hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, yazımızı sonuna kadar takip etmeniz yararınıza olacaktır.

Yoğurtlu Hurma Diyeti Nasıl Kilo Verdirir?

Lif açısından oldukça zengin olan hurma meyvesi, sindirim sisteminde bağırsakların daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlamasının yanı sıra, metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe de sahiptir. Lif bakımından zengin olması aynı zamanda, diyeti uygulayanların daha uzun süre tok kalarak, fazla açlık çekmeden zayıflamalarına neden olmaktadır. Bağırsak fonksiyonlarının daha iyi çalışmasının metabolizmayı hızlandırma etkisiyle bir araya gelmesi, hızlı bir şekilde yağ yakımı ve netice olarak da kilo vermeye olanak tanıyor. Tüm bu olumlu etkiler yoğurdun kilo verme konusundaki bilindik faydaları ile birleştiğinde, kısa sürede kilo vermek kaçınılmaz bir hal alıyor.

Hurma diyetinin birkaç uygulanış şekli olup, bunlardan birisi de ünlü doktor Ender Saraç’ın sunmuş olduğu diyettir.

Yoğurtlu Hurma diyeti örnek liste

Ender Saraç Yoğurtlu Hurma Diyeti

Ender Saraç’ın önerdiği yoğurtlu hurma diyeti, diğer hurma diyeti türlerine göre biraz daha katı olmakla biliniyor. Ünlü diyetisyenin tavsiye ettiği diyette bir hafta boyunca hurma, su ve yoğurttan başka bir şey tüketilmiyor.

Sabah kahvaltısı: 7 tane iri hurma ve 1 kase yağsız yoğurt.

Öğle yemeği: 7 adet iri hurma ve 1 kase yağsız yoğurt.

Akşam yemeği: Yine 1 kase yağsız yoğurt ve 7 adet iri hurma.

Bu diyet 7 gün boyunca bu şekilde uygulanmalı ve diyet boyunca bol su içilmelidir.

Yoğurdun diyet boyunca tüketilmesi oldukça önemlidir. Bu diyette yoğurt ve hurmadan başka besin kaynağı olmadığından dolayı, yoğurduğun içerisinde bulunan kalsiyumun kemikleri koruması hedeflenmektedir.

Hurma Diyeti Zengin Liste

Aşağıda vereceğimiz hurma diyeti ise, zengin liste diye tabir edilen diyet listesidir. Bu listede yoğurt ve hurma dışındaki besinleri, birbirine yakın kalorili farklı yemeklerle değiştirebilmeniz mümkündür.

Kahvaltı öncesi: 2 tane hurma, 2 bardak su.

Kahvaltı: 1 tane haşlanmış yumurta, 2 dilim buğday ekmeği, 5 adet zeytin, çeşitli yeşillikler, 100 gr dilim peynir.

Ara öğün: 4 tane iri hurma.

Öğlen yemeği: 1 kase yağsız yoğurt, 2 tane hurma,  küçük porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği.

Ara öğün: 2 hurma ve 1 bardak doğal süt.

Akşam yemeği: Tercihinize göre küçük bir porsiyon tavuk eti, kırmızı et ya da balık eti, zeytinyağlı salata.

Ara öğün: 1 fincan bitki çayı ve 2 tane hurma.

Hurma diyeti zengin menü

Hurma diyeti yaptığınız süreçte günlük 30 dakika kadar yürüyüş egzersizleri yapmak ve en az 2 litre su içmek, diyetin etkilerini artırmak için faydalıdır. Diyete tam olarak sadık kalmanız durumunda, 1 haftada 3 kilo vermek mümkündür. Kronik rahatsızlığı bulunan kişiler, doktor tavsiyesi almadan diyete başlamamalıdır.

Alternatif olarak etkili ve sağlıklı zayıflamak için uygulayabileceğiniz Dukan diyeti ve Canan Karatay diyeti hakkındaki detaylı bilgilere, web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bu içeriği paylaşın:

Henüz Yorum Eklenmedi

    Yorum Yazın